Pazartesi, Mart 09, 2015

Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun ...

Selam kızlar, bu sefer ki merhaba en sonunda kendi evimden. Uzun gezmelerden sonra oğluşkomla evimize dönebildik. Doktor işlerimizden dolayı biraz uzadı gezmelerimiz. Oğluşkom biraz hastalandı, aslında hiç bir şeyi  yok gibiydi, ne ateş ne bişey, bundan dolayı bir tuhaflık hissediyordum ama bir türlü isim koyamıyordum. Birkaç kelimede olsa söylüyordu onu kesti, bize karşı ilgisizleşmeye başladı, bu arada sürekli kulaklarıyla oynuyordu, ilk İstanbul'a gittiğimizde babam bizi bir doktora götürdü ve orada öğrendik ki Yağız'ın kulaklarında hem sıvı, hem iltihap ve hem de ödem oluşmuş. Sesler Yağız'a su altında gibi gidiyormuş, sıvının yer değiştirmesine göre çoğu zaman duymuyor, duyduğu zamanlarda ise su altında gibi boğuk olduğundan algılayamıyormuş. Neyse ki tedavimizi olduk, iki antibiyotikten sonra kendine geldi, bir ay içinde baya toparlandı ve en güzeliyse bütün gün peşimde '' annneeeeeee '' diye koşuşturmaya başlaması oldu. Doktorumuzu beğendiğimizden tedaviyi aynı doktorla tamamlamak istedik, hem hastalıktaki gerilemeyi daha iyi gözlemler diye düşündük. Şimdi Ankara da tekrar kendi doktorunda devamlı bir takipte olacağız.

Bu arada el işlerine oğlumla ilgilenmek için biraz ara verdim. Şuan elimde geçen yazımda da olan lokken şal var, anneme söz verdiğim için bitirmem lazım ama bir türlü elim kalkmadı. Yine de araya bişeyler sıkıştırayım da bitmiş bir işim olsun istedim, geçtim keçelerimin başına. Baya zaman önce eve galeta aldığımızda kutusunu saklamıştım ben bunu kaplarım ve içine tığlarımı koyarım diye düşünmüştüm, bu güne kısmetmiş.


Bu şekilde dağıttım önce masamı baktım ne var ne yok diye, sonra koyuldum yapıştırmaya. 

                                  

Ortaya böyle bir tığ kutusu çıktı, oldukça basitti ama olsun en azında epeydir birşey üretemediğim için kendimi üzgün hissediyordum o duygu geçmiş oldu böylece. Kayınvalidem bendeydi ve çok beğendi kutuyu, sever böyle değerlendirme işlerini, Ona'da yapalım dedik ama kutudan başka yok, düşündük düşündük en sonunda plastik bir şişenin ağzını kesip yapmaya karar verdik.

                                  

Bunlarda böyle kayınvalidemin zevklerine uydun süslendi ve bitti. İkimizinde gönlü hoş oldu. Kızlar dua edinde şu elimdeki lokken bir an önce bitsin, güzel projelerim var ama bunu bırakırsam ömür boyu bir köşede bekler malum :))))

Son olarak hepimizin kadınlar günü kutlu olsun ve ağlayan kadınlar artık gülsün diyorum. Kadınlarına eziyet eden ve kendini insan sanan mahluklar unutmasınlar ki kadınlar onlara Allah'ın emanetidir... Anlayana fazla söze ne hacet....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder