Cuma, Mayıs 08, 2015

Tığ İşi Şalım Bitti...

Hanımlar merhaba :))

Sercan'la başladığım şalım bitti, aslında çok oldu biteli ama araya giren milyonlarca işim olunca bir türlü resimleyip yazamadım, hatta hediye bile gitti ama hala yazı yok :( Baktım çok geciktiriyorum uykum olmasına rağmen hazır vakit bulmuşken yazayım bari dedim.

Öncelikle son zamanlarda yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz şala başladığım yazıdan sonra araya küçük bir çekiliş sığdırdım, sonra katıldığım motif etkinliğinin son ay motiflerini ördüm. Yine Ankarayı terkedip Sapanca'ya, yazlığı temizleyip kullanıma açmaya gittim. Karşı komşumuzun torunları büyüdüğü için onların küçük sandalyelerini elden çıkarıyordu ve sandalyeler biraz kötü durumda olduğu için bana da teklif etmek istemiş ama çekinmiş (tabi bendeki marifetleri bilmiyor:)) elinde görünce ben istedim.


Sandalyelerin durumu buydu. Sağlam ama çocukça kullanılmış normal olarak. 


Zorda olsa iyi bir zımpara, tek kat vernik (doğallığı bozulmasın fazla diye ikinci kat vernik atmak istemedim.) ve kare bulamasamda yuvarlak minderlerle bence gayet şık oldular ve oğluşkom ve Cemre ablası sevdiler, buda bana yetti...


Sandalyelerimizin son halide bu. Bendeki de ne iş aslında ev temizlemeye gidiyorum ve araya yinede bu tarz bişeyler sıkıştırıyorum, gerçi ben sıkıştırmıyorum bir şekilde beni buluyorlar. Evde tadilat olduğundan dolayı baya bi inşaat pisliği vardı, bir de üstüne çok kötü hastalanınca baya zorlandım.


Evi bu halden.....


Bu hale getirmek için baya bir çaba sarfetmemiz gerekti. Lütfen ayrıntıyı kaçırmayalım, kaloriferde asılı olan çanta kardeşlerimin sürekli ilaç mümessili gibisin değiştir deyip dalga geçtikleri, eczanenin eşantiyon verdiği bana da kullanımı rahat gelen elişi çantam, her daim yanımdan ayırmam kendilerini:D Bu kadar uğraşa değdi, yorulduk ama benim oğlum ve kardeşimin kızları için bu yaz iyi geçecek inşallah, daha şimdiden onlar tadını çıkarmaya başladılar bile, okulların kapanmasını sabırsızlıkla bekliyorlar. Geçen hafta okulların tatil olmasını fırsat bilip Cemre Hanım hemen geldi. Tabi bu bize yaradı, biz temizlik yaparken küçük hanım oğluşkomla ilgilendi.İşte böyle böyle geçti günler. Şalımızı resimlemekte bu güne kaldı. 4 tane Loren ipim vardı ve yetmediğine inanamadım, o rengi bulmamada imkanım olmadığından dış kısmına yakın bir renk ekledim ama sonradan da çok kötü olmadı gibi geldi ve hatta hoşuma bile gitti diyebilirim.

      Son resim aslının aynısı, ilk iki resim ışıktan dolayı farklı çıkmış. Şimdide Nilgünle başladığımız şalı örüyorum. Bundan sonra ki yazımda o şalı paylaşacağım ama bekleyemeyenler Nilgünün bloğundan şala ve şemasına ulaşabilirler.

Yakın zamanda görüşmek üzere:))))))Çarşamba, Mayıs 06, 2015

Çekiliş Sonucu

Yaklaşık 15gün önce bir çekiliş düzenlemiştim ve geldik çekilişi yapmaya. Ben bu yazımı yazarken tarih 5 Mayısı gösteriyor ama yazımı yarın sabah yayına çıkarıcam.

Bu çekilişi yapmak bloğumu yeni insanlara tanıtmak ve yeni blogların varlığından haberdar olmak açısından benim için çok keyifli oldu, bu sebeptendir ki son olmayacağını düşünüyorum. Çekilişe katılım sayı olarak az gözükebilir belki ama benim için tatmin ediciydi. Önce sizlere çekilişe katılanları ve yayınlama durumuna göre katılım haklarını yazmak istiyorum.


 1. Nilgünün Dünyası - 2
 2. Emine Öztürk - 2
 3. Seher Aydın - 2
 4. Nazlı Misilli - 2
 5. Umut Şükran - 2
 6. Bir Bilene Sorsak mı - 1
 7. Mehpare01 - 2
 8. Pervin - 2
 9. Nestinemaa - 1
 10. Pembe Pamuk - 1
 11. Ayşe Gül - 1
 12. Gülseren Özkuruş - 1
 13. Derya Deniz - 1
 14. Aysun Yıldırım - 1
 15. Meral Özlem - 2
 16. Alaim-i Sema - 1
 17. Ulya Serpil - 2
 18. Özlem Ağır - 1
 19. Gamze Gmz - 1
 20. Nilgün Komar - 1
20 kişi ve toplamda 29 çekiliş hakkı olduğu için bilgisayarda program aramakla uğraşmadım ve çekilişi gayet babadan kalma yöntemle yani küçük kağıt parçalarına yazarak yaptım.


Önce üşenilmeden isimler tek tek küçük kağıtlara yazıldı...


Daha sonra katlanıp bir kaseye kondu. Sonra kaseyi eşime götürdüm seç içinden bi tane dedim, suratıma baktı bu ne dedi, bende seç bi tane işte dedim, tesadüf bugün hıdırellez ya ''aaaa dilek mi seçicem dedi'' :))  neyse biraz gülüşmelerden sonra ne olduğunu anlamasa da bir tane seçti ve talihlimiz belli oldu.....İlk çekilişimin ilk talihlisi 'nestinemaa' oldu.. Katıldığı için kendisine çok teşekkür ediyorum ve umarım hediyelerini beğenir de, diğer çekilişlerime de katılımcı olur. Şimdi ona da mail yoluyla ulaşmaya çalışıp adres bilgileri elime geçtikten sonra en geç bir hafta içinde paketini göndereceğim.

Katılan herkese yürekten teşekkür ederim. Hepinize iyi geceler diyeceğim ama ben iyi geceler diyim, siz günaydın okuyun:)).....