Çarşamba, Şubat 11, 2015

Ben Keçe Yaptım :)

Bu sefer ki merhabam İstanbul'dan.. Son yazımdan sonra İzmir'e gittim kuzucuklarımı görmeye ve 15 tatil için hep beraber İstanbul'a geçtik. Kardeşim, eşi ve küçük kuzucuk Zehra Hanım döndüler İzmir'e ama büyük kuzucuk Cemre'm ilk defa annesinden ayrı olarak benimle kaldı İstanbul da, sadece geceleri uykusu geldiğinde biraz bizim iflahımızı kesiyor ama neyse ki bugün 18.20 uçağıyla gidiyoruz anasına:) Evet ben tekrar İzmir'e gidiyorum çünkü Ankara da oğluma akran kimse olmadığından, olanlarda uzakta olduğundan yalnız büyüyor ve bu ara ara çocuklarla beraberlikler ona da çok iyi geliyor, bizde biraz uzatalım dedik.

Bu arada bütün kış boyunca beklediğim, bütün Ankarayı esir eden ama bizim oraya (sanki ben Ankara'da oturmuyor muşum gibi) uğramayan karla bugün İstanbul da buluştuk ve çok mutlu oldum, en sonunda oğlumla kartopu oynayabildim. Oğluşkom sevinçten delirdi tabi bende onunla delirdim..
       
                            
 

Gezmek, eğlenmek güzel ama boş duranı da Allah sevmez diyerekten boş durmadım tabi.
Bu sıra keçe de yapmak istiyordum, malzemelerim de hazırdı, bende büyük işlere kalkışmadan önce deneme amaçlı bikaç magnetle başladım işe. Çok güzel olduklarını iddia edemem ancak elim alıştı.
         
                                                                             
                                                      

Bunlardan sonra Cemremin istediği minnie mouse'lu kapı süsüne başlicam. Araya katıldığım motif etkinliğinin bu ay ki motiflerini de sıkıştırdım, onlarda bitti ve Elif'e gitmek üzere benim yollamamı bekliyorlar bir köşede. (gezmekten fırsat bulursam yollicam.)Son olarak daha önceki yazılarımda görebileceğiniz bir Lokken şal vardı, anneme vermiştim o kullanıyordu, geçenlerde dişçisi görmüş çok beğenmiş ve istemiş şimdi de ona başladım, şuan elimde ki iş bu...


Lokken Şalımıda oğlumun izin verdiği kadar kısa bir sürede bitirmeye çalışıp önce keçeden kapı süsü sonra da Zehrama kardeşimin istediği yeleği başlayacağım inşallah. Şimdilik benden bu kadar kızlar, öpüldünüz:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder