Perşembe, Mart 26, 2015

''Sonunda Bitti'' :)

Selam millet... İlginç bir başlık oldu sanırım:) Hemen açıklama yapayım, hatırlarsanız geçen kaç yazımda elimdeki lokken şalı bitirmeye çalışıyordum ve neden bilmiyorum bugüne kadar ördüğüm en zor iş oldu. Hatta abartıp ben örgüyü hayatımdan çıkarıyorum deme noktasına geldim nerdeyse :) Aslında bir önceki lokkeni çok hevesle ve çok kısa bir zaman diliminde örmüştüm, bunu bende anlamadım neden böyle oldu. Sanırım kafamda yapmak istediğim en az bir milyon proje varken rica üstüne örmemden kaynaklandı. Projelerimi hayata geçirmek için sabırsızlanırken bitsin diye uğraştım, canım istemedi, gözüm başka işlerde, o benden kaçtı ben ondan:) Son 10-15 ilmeği keserken heyecandan ellerimin titrediğini hatırlıyorum:)))) Baya bir macera yaşadık kısacası bu lokkenimle ama başlıktada olduğu gibi ''sonunda bitti''.... Bitti ama sonuçta çok fena olmadı sanırım, resim benden karar sizden...

                      

Sağ resimdeki renkler aslına daha uygun, soldakinde parlama olmuş. İpimse Nako Vals ve gerçekten tavsiye ederim, iş bitince sonuç insanı gerçekten tatmin ediyor.

Ben her ne kadar lokkene sadık kalmaya çalışsamda arada bazı kaçamaklarım da oldu tabi ki:) Mesela bir komşumun kızı yeni evlenmişti ve ilk defa evine gittim, hediyelerinin yanında bir de el emeğim olsun istedim ve tabiki de keçeden bir magnet yaptım.

          

Şirin oldu bence, umarım Büşbüş'ümüzde severek kullanır.

Bir kaçamakta bu ayın motifleri oldu. Geç bile kaldım yapmakta, baktım olacak gibi değil hemen onları hallettim, motiflerim hazır, yanına ufak tefek hediyeler eklenip hemen kargoya gidecek. Bu aykiler Sacide Hanıma gidiyor. Önümüzdeki ay bu etkinlik bitiyor ama tekrarlamayı düşünüyor arkadaşlar ve onada seve seve katılırım. Eğlenceli bir olay bence bu motif etkinliği olayı, istediğin gibi kullanmak üzere bir dolu motif heyecanlandırıyor insanı.


Bunlar gidecek motiflerim. Birde işin güzel kısmı bana gelmeye başlayan motiflerim. Çoğu geldi, küçük bir kısmını bekliyorum, onlarında eli kulağında gelir. Ve ta ta ta ta..... benimkiler....


Canancım, Hülyacım, Elifcim... Hepinize teşekkür ederim kızlar, ellerinize emeğinize sağlık. Şimdi sıra bu motifleri hangi renkle birleştireceğimi seçmekte. Oğluşkonun yatağına örtü olacak büyük ihtimalle.. 

Bugünlükte benden bu kadar. Ben yeni bir şala başlamak üzere sahneden ayrılıyorum:)

Hepinize sevgiler, saygılar :))))
3 yorum:

 1. canım blogun böyle harika olmuş...yaptıkların zaten muhteşem...ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seviyorum senden:)) (bizim yabancı bi tanıdık var onun lafı)

   Sil
 2. harika bir motif.. muhteşem.

  YanıtlaSil